| Brand Name: | Performer |
| Model Number: | SY300A4CBE(SY300A4CBI) |
| MOQ: | 1pc |
| Price: | discussed |
| Delivery Time: | 7-10 working days after receiving payment |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
SY series blue Refrigeration Compressor Performer SY300A4CBE SY300A4CBI
| Specification | Value |
|---|---|
| Voltage | 400V/50Hz, 460V/60Hz |
| Net Weight | 157kg |
| Oil Charge | 8L |
| Type | SY |
| Color | Blue |
| Frequency | 50/60Hz |
| Refrigerant | R134a, R22, R407C, R513A |
| Model | Nominal Cooling Capacity (W, BTU/h) | COP (W/W) | E.E.R (Btu/h/w) |
|---|---|---|---|
| SM/SY185 | 45,500, 155,300 | 3.34 | 11.4 |
| SY240 | 61,200, 208,700 | 3.36 | 11.5 |
| SY300 | 78,200, 267,000 | 3.43 | 11.7 |
| Model | Nominal Cooling Capacity (W, BTU/h) | COP (W/W) | E.E.R (Btu/h/w) |
|---|---|---|---|
| SM/SY185 | 54,300, 185,400 | 3.35 | 11.4 |
| SY240 | 74,100, 252,700 | 3.35 | 11.4 |
| SY300 | 94,500, 322,500 | 3.43 | 11.7 |
| Model | Nominal Capacity (Btu/h) | Power Input (kW) | COP (W/W) | E.E.R (Btu/h/W) |
|---|---|---|---|---|
| SH090 | 76,100 | 7.19 | 3.1 | 10.59 |
| SH105 | 91,600 | 8.47 | 3.17 | 10.8 |
| SH120 | 102,200 | 9.46 | 3.27 | 10.8 |
| SH140 | 118,400 | 10.86 | 3.19 | 10.9 |
| SH161 | 132,400 | 12.15 | 3.19 | 10.9 |
| SH184 | 152,500 | 13.73 | 3.25 | 11.1 |
| SH240 | 206,300 | 18.77 | 3.22 | 11.0 |
| Model | Nominal Capacity (Btu/h) | Power Input (kW) | COP (W/W) |
|---|---|---|---|
| SZ100 | 8,000 | 6.84 | 3.15 |
| SZ115 | 9,500 | 8.49 | 3.16 |
| SZ120 | 10,000 | 8.98 | 3.18 |
| SZ160 | 13,000 | 11.77 | 3.28 |
| SZ161 | 13,000 | 11.83 | 3.21 |
| SZ175 | 14,000 | 12.67 | 3.17 |
| SZ185 | 15,000 | 13.62 | 3.16 |
| SZ240 | 20,000 | 18.60 | 3.18 |
| Brand Name: | Performer |
| Model Number: | SY300A4CBE(SY300A4CBI) |
| MOQ: | 1pc |
| Price: | discussed |
| Packaging Details: | Wooden box packaging |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
SY series blue Refrigeration Compressor Performer SY300A4CBE SY300A4CBI
| Specification | Value |
|---|---|
| Voltage | 400V/50Hz, 460V/60Hz |
| Net Weight | 157kg |
| Oil Charge | 8L |
| Type | SY |
| Color | Blue |
| Frequency | 50/60Hz |
| Refrigerant | R134a, R22, R407C, R513A |
| Model | Nominal Cooling Capacity (W, BTU/h) | COP (W/W) | E.E.R (Btu/h/w) |
|---|---|---|---|
| SM/SY185 | 45,500, 155,300 | 3.34 | 11.4 |
| SY240 | 61,200, 208,700 | 3.36 | 11.5 |
| SY300 | 78,200, 267,000 | 3.43 | 11.7 |
| Model | Nominal Cooling Capacity (W, BTU/h) | COP (W/W) | E.E.R (Btu/h/w) |
|---|---|---|---|
| SM/SY185 | 54,300, 185,400 | 3.35 | 11.4 |
| SY240 | 74,100, 252,700 | 3.35 | 11.4 |
| SY300 | 94,500, 322,500 | 3.43 | 11.7 |
| Model | Nominal Capacity (Btu/h) | Power Input (kW) | COP (W/W) | E.E.R (Btu/h/W) |
|---|---|---|---|---|
| SH090 | 76,100 | 7.19 | 3.1 | 10.59 |
| SH105 | 91,600 | 8.47 | 3.17 | 10.8 |
| SH120 | 102,200 | 9.46 | 3.27 | 10.8 |
| SH140 | 118,400 | 10.86 | 3.19 | 10.9 |
| SH161 | 132,400 | 12.15 | 3.19 | 10.9 |
| SH184 | 152,500 | 13.73 | 3.25 | 11.1 |
| SH240 | 206,300 | 18.77 | 3.22 | 11.0 |
| Model | Nominal Capacity (Btu/h) | Power Input (kW) | COP (W/W) |
|---|---|---|---|
| SZ100 | 8,000 | 6.84 | 3.15 |
| SZ115 | 9,500 | 8.49 | 3.16 |
| SZ120 | 10,000 | 8.98 | 3.18 |
| SZ160 | 13,000 | 11.77 | 3.28 |
| SZ161 | 13,000 | 11.83 | 3.21 |
| SZ175 | 14,000 | 12.67 | 3.17 |
| SZ185 | 15,000 | 13.62 | 3.16 |
| SZ240 | 20,000 | 18.60 | 3.18 |