| Model Number: | SM084S4VC(SM084-4VM) |
| MOQ: | 1 piece |
| Price: | Discussed |
| Delivery Time: | 5-7 working days |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
Refrigeration Scroll Compressor SM084S4VC SM084-4VM for Stationary Commercial Cold Room AC Power
| Model | SM084S4VC |
|---|---|
| COP | 3.33 |
| Displacement | 19.9 m³/h |
| Oil Charge | 3.25L |
| Net Weight | 64kg |
| Color | Blue |
| Power Supply | 380-400V/3~/50 Hz - 460V/3~/60 Hz |
Shenzhen Ruifujie Co., Ltd. has a history of more than 20 years as a large-scale modern enterprise specializing in R&D, production and sales of refrigeration products. The company has significant advantages in compressor and refrigeration accessory trading, maintaining close cooperation with major compressor manufacturers worldwide.
We develop and produce scroll, piston, and screw compressors exported globally. With strong technical expertise in cold storage, freezing, quick freezing, and ice machine production, we have built numerous modern engineering projects under the Belt and Road initiative.
The company has achieved breakthrough development in after-sales service, design, installation, maintenance, and technical consulting, establishing long-term partnerships with many countries worldwide.
Guided by our principles of "Devotion, Integrity, Innovation, Dedication," we continue to provide the highest quality products for both new and existing customers.
| Model Number: | SM084S4VC(SM084-4VM) |
| MOQ: | 1 piece |
| Price: | Discussed |
| Packaging Details: | Standard export Wooden packing. |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
Refrigeration Scroll Compressor SM084S4VC SM084-4VM for Stationary Commercial Cold Room AC Power
| Model | SM084S4VC |
|---|---|
| COP | 3.33 |
| Displacement | 19.9 m³/h |
| Oil Charge | 3.25L |
| Net Weight | 64kg |
| Color | Blue |
| Power Supply | 380-400V/3~/50 Hz - 460V/3~/60 Hz |
Shenzhen Ruifujie Co., Ltd. has a history of more than 20 years as a large-scale modern enterprise specializing in R&D, production and sales of refrigeration products. The company has significant advantages in compressor and refrigeration accessory trading, maintaining close cooperation with major compressor manufacturers worldwide.
We develop and produce scroll, piston, and screw compressors exported globally. With strong technical expertise in cold storage, freezing, quick freezing, and ice machine production, we have built numerous modern engineering projects under the Belt and Road initiative.
The company has achieved breakthrough development in after-sales service, design, installation, maintenance, and technical consulting, establishing long-term partnerships with many countries worldwide.
Guided by our principles of "Devotion, Integrity, Innovation, Dedication," we continue to provide the highest quality products for both new and existing customers.