|
|
| Brand Name: | Danfoss |
| Model Number: | SM084S4VC(SM084-4VM) |
| MOQ: | 1PCS |
| Price: | discussed |
| Delivery Time: | 1-5 Days |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Gross Weight | 69.5 kg |
| Net Weight | 64 kg |
| EAN | 5702424540616 |
| Approval Standard | CE, UL |
| Brand Technique | Scroll compressor |
| Capacity Control | Fixed speed |
| Compressor Power Supply | 380/3/60 V/Ph/Hz |
| Connection Type | Brazed |
| Refrigerant | R22 |
| Nominal Cooling Capacity | 24.6 kW (83.96 kBtu/h) |
| RLA | 14.3 A |
| LRA | 100 A |
| Oil Type | Mineral |
| Oil Charge | 3.25 L |
| IP Protection Class | IP54 (with cable gland) |
| Total Height | 508 mm |
| Diameter | 254 mm |
| Suction Connection Size | 1 1/8 in |
| Discharge Connection Size | 3/4 in |
| Suction Connection Height | 142 mm |
| Discharge Connection Height | 465 mm |
| High Side Max Pressure | 30.2 bar |
| Low Side Max Pressure | 25 bar |
| High Side Temperature Range | -35°C to 150°C |
| Low Side Temperature Range | -35°C to 63°C |
| Rotational Speed at 60Hz | 3500 rpm |
| Maximum Starts per Hour | 12 |
|
| Brand Name: | Danfoss |
| Model Number: | SM084S4VC(SM084-4VM) |
| MOQ: | 1PCS |
| Price: | discussed |
| Packaging Details: | wooden packaging |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Gross Weight | 69.5 kg |
| Net Weight | 64 kg |
| EAN | 5702424540616 |
| Approval Standard | CE, UL |
| Brand Technique | Scroll compressor |
| Capacity Control | Fixed speed |
| Compressor Power Supply | 380/3/60 V/Ph/Hz |
| Connection Type | Brazed |
| Refrigerant | R22 |
| Nominal Cooling Capacity | 24.6 kW (83.96 kBtu/h) |
| RLA | 14.3 A |
| LRA | 100 A |
| Oil Type | Mineral |
| Oil Charge | 3.25 L |
| IP Protection Class | IP54 (with cable gland) |
| Total Height | 508 mm |
| Diameter | 254 mm |
| Suction Connection Size | 1 1/8 in |
| Discharge Connection Size | 3/4 in |
| Suction Connection Height | 142 mm |
| Discharge Connection Height | 465 mm |
| High Side Max Pressure | 30.2 bar |
| Low Side Max Pressure | 25 bar |
| High Side Temperature Range | -35°C to 150°C |
| Low Side Temperature Range | -35°C to 63°C |
| Rotational Speed at 60Hz | 3500 rpm |
| Maximum Starts per Hour | 12 |