|
|
| Brand Name: | Danfoss |
| Model Number: | SM090S3VC(SM090-3VI) |
| MOQ: | 1PCS |
| Price: | discussed |
| Delivery Time: | 1-5 Days |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
The SM090-3VI Scroll Compressor is a high-performance 7.5HP refrigeration compressor designed for industrial air conditioning applications. Featuring scroll technology and fixed speed capacity control, this compressor delivers reliable operation with a nominal cooling capacity of 90.1 kBtu/h.
| Model Number | SM090S3VC |
|---|---|
| Compressor Technology | Scroll Compressor |
| Nominal Cooling Capacity | 90.1 kBtu/h (26.4 kW) |
| Power Supply | 200-230V/3/60Hz |
| Refrigerant | R22 |
| Approval Standards | CE, UL |
|
| Brand Name: | Danfoss |
| Model Number: | SM090S3VC(SM090-3VI) |
| MOQ: | 1PCS |
| Price: | discussed |
| Packaging Details: | wooden packaging |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
The SM090-3VI Scroll Compressor is a high-performance 7.5HP refrigeration compressor designed for industrial air conditioning applications. Featuring scroll technology and fixed speed capacity control, this compressor delivers reliable operation with a nominal cooling capacity of 90.1 kBtu/h.
| Model Number | SM090S3VC |
|---|---|
| Compressor Technology | Scroll Compressor |
| Nominal Cooling Capacity | 90.1 kBtu/h (26.4 kW) |
| Power Supply | 200-230V/3/60Hz |
| Refrigerant | R22 |
| Approval Standards | CE, UL |