|
|
| Brand Name: | Danfoss |
| Model Number: | SM090S4VC(SM090-4VI) |
| MOQ: | 1PCS |
| Price: | discussed |
| Delivery Time: | 1-5 Days |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Gross Weight | 70.53 kg |
| Net Weight | 65 kg |
| EAN | 5702424540593 |
| Approval Standard | CE |
| Brand Technique | Scroll compressor |
| Capacity Control | Fixed speed |
| Compressor Power Supply | 230/3/50 V/Ph/Hz |
| Model Number | SM090S6VC |
| Refrigerant | R22 |
| Nominal Cooling Capacity at 50Hz | 19.7 kW |
| Diameter | 254 mm |
| Total Height | 508 mm |
| Discharge Connection Size | 3/4 in |
| Suction Connection Size | 1 1/8 in |
| IP Protection Class | IP54 (with cable gland) |
| Motor Protection | Internal overload protector |
| Rotational Speed at 50Hz | 2900 rpm |
| Oil Type | Mineral |
| Oil Charge | 3.25 L |
| Refrigerant Charge [Max] | 8.5 kg |
| Phase | 3 |
| RLA | 21.4 A |
| LRA | 165 A |
| MCC | 30 A |
| Maximum Operating Current | 27 A |
| Winding Resistance | 0.5 Ohm |
| High Side Max Pressure | 30.2 bar |
| Low Side Max Pressure | 25 bar |
| Factory HP | 33 bar |
| Factory LP | 25 bar |
|
| Brand Name: | Danfoss |
| Model Number: | SM090S4VC(SM090-4VI) |
| MOQ: | 1PCS |
| Price: | discussed |
| Packaging Details: | wooden packaging |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Gross Weight | 70.53 kg |
| Net Weight | 65 kg |
| EAN | 5702424540593 |
| Approval Standard | CE |
| Brand Technique | Scroll compressor |
| Capacity Control | Fixed speed |
| Compressor Power Supply | 230/3/50 V/Ph/Hz |
| Model Number | SM090S6VC |
| Refrigerant | R22 |
| Nominal Cooling Capacity at 50Hz | 19.7 kW |
| Diameter | 254 mm |
| Total Height | 508 mm |
| Discharge Connection Size | 3/4 in |
| Suction Connection Size | 1 1/8 in |
| IP Protection Class | IP54 (with cable gland) |
| Motor Protection | Internal overload protector |
| Rotational Speed at 50Hz | 2900 rpm |
| Oil Type | Mineral |
| Oil Charge | 3.25 L |
| Refrigerant Charge [Max] | 8.5 kg |
| Phase | 3 |
| RLA | 21.4 A |
| LRA | 165 A |
| MCC | 30 A |
| Maximum Operating Current | 27 A |
| Winding Resistance | 0.5 Ohm |
| High Side Max Pressure | 30.2 bar |
| Low Side Max Pressure | 25 bar |
| Factory HP | 33 bar |
| Factory LP | 25 bar |