|
|
| Brand Name: | Danfoss |
| Model Number: | SM090S6VC(SM090-6VM) |
| MOQ: | 1PCS |
| Price: | discussed |
| Delivery Time: | 1-5 Days |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Model Number | SM090S6VC |
| Description | SM090-6 |
| Type | Scroll Compressor |
| Technology | Scroll |
| Segment Usage | Air Conditioning |
| Approval Standard | CE |
| Compressor Power | 7.5HP |
| Nominal Cooling Capacity | 19.7 kW |
| Power Supply | 230V/3Ph/50Hz |
| Rated Load Amps (RLA) | 21.4 A |
| Locked Rotor Amps (LRA) | 165 A |
| Maximum Operating Current | 27 A |
| Rotational Speed | 2900 rpm |
| Refrigerant | R22 |
| Swept Volume | 120.5 cm³ |
| Total Height | 508 mm |
| Diameter | 254 mm |
| Net Weight | 65 kg |
| Gross Weight | 70.53 kg |
| Suction Connection Size | 1 1/8 in |
| Discharge Connection Size | 3/4 in |
| High Side Max Pressure | 30.2 bar |
| Low Side Max Pressure | 25 bar |
| Oil Charge | 3.25 L |
| Oil Type | Mineral (160P) |
| Refrigerant Charge (Max) | 8.5 kg |
| IP Protection Class | IP54 (with cable gland) |
|
| Brand Name: | Danfoss |
| Model Number: | SM090S6VC(SM090-6VM) |
| MOQ: | 1PCS |
| Price: | discussed |
| Packaging Details: | wooden packaging |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Model Number | SM090S6VC |
| Description | SM090-6 |
| Type | Scroll Compressor |
| Technology | Scroll |
| Segment Usage | Air Conditioning |
| Approval Standard | CE |
| Compressor Power | 7.5HP |
| Nominal Cooling Capacity | 19.7 kW |
| Power Supply | 230V/3Ph/50Hz |
| Rated Load Amps (RLA) | 21.4 A |
| Locked Rotor Amps (LRA) | 165 A |
| Maximum Operating Current | 27 A |
| Rotational Speed | 2900 rpm |
| Refrigerant | R22 |
| Swept Volume | 120.5 cm³ |
| Total Height | 508 mm |
| Diameter | 254 mm |
| Net Weight | 65 kg |
| Gross Weight | 70.53 kg |
| Suction Connection Size | 1 1/8 in |
| Discharge Connection Size | 3/4 in |
| High Side Max Pressure | 30.2 bar |
| Low Side Max Pressure | 25 bar |
| Oil Charge | 3.25 L |
| Oil Type | Mineral (160P) |
| Refrigerant Charge (Max) | 8.5 kg |
| IP Protection Class | IP54 (with cable gland) |