|
|
| Brand Name: | performer |
| Model Number: | SM084S4VC |
| MOQ: | 1 piece |
| Price: | discussed |
| Delivery Time: | 6-10 Days |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Brand: | Performer |
| Connection: | Rotalock |
| Model Number: | SM084S4VC |
| Package: | Wooden case |
| Warranty: | 1 Year |
| Electric Supply: | 380-400V / 50Hz / 3ph |
| Displacement: | 19.2m³/h |
| Oil change [dm³]: | 3.30 |
| Phase: | Three Phase |
| Refrigerant Suitability: | R22 |
| COP: | 3.33W/W |
| EER: | 11.4Btu/W |
| Cooling capacity: | 69600BTU |
| Horse Power: | 7 |
The company develops and produces scroll, piston and screw compressors that are exported worldwide. We have strong technical strength and experience in cold storage, freezing, quick freezing, and flake ice machine, block ice machine production and sales.
In recent years, the company has participated in the Belt and Road initiative, constantly tackling difficulties in overseas markets, developing rapidly, and building numerous engineering projects with modern significance.
The company has achieved breakthrough development in after-sales service, design, installation, maintenance and technical consulting, and has established long-term close cooperation with many countries around the world.
Based on the tenet of "Devotion, Integrity, Innovation, Dedication", we continue to provide highest quality products for new and existing customers.
|
| Brand Name: | performer |
| Model Number: | SM084S4VC |
| MOQ: | 1 piece |
| Price: | discussed |
| Packaging Details: | Wooden page |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Brand: | Performer |
| Connection: | Rotalock |
| Model Number: | SM084S4VC |
| Package: | Wooden case |
| Warranty: | 1 Year |
| Electric Supply: | 380-400V / 50Hz / 3ph |
| Displacement: | 19.2m³/h |
| Oil change [dm³]: | 3.30 |
| Phase: | Three Phase |
| Refrigerant Suitability: | R22 |
| COP: | 3.33W/W |
| EER: | 11.4Btu/W |
| Cooling capacity: | 69600BTU |
| Horse Power: | 7 |
The company develops and produces scroll, piston and screw compressors that are exported worldwide. We have strong technical strength and experience in cold storage, freezing, quick freezing, and flake ice machine, block ice machine production and sales.
In recent years, the company has participated in the Belt and Road initiative, constantly tackling difficulties in overseas markets, developing rapidly, and building numerous engineering projects with modern significance.
The company has achieved breakthrough development in after-sales service, design, installation, maintenance and technical consulting, and has established long-term close cooperation with many countries around the world.
Based on the tenet of "Devotion, Integrity, Innovation, Dedication", we continue to provide highest quality products for new and existing customers.