|
|
| Brand Name: | Performer |
| Model Number: | SY240A4CBE(SY240A4CBI) |
| MOQ: | 1pcs |
| Price: | discussed |
| Delivery Time: | 7-10 working days after receiving payment |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Brand | Performer |
| Model | SY240A4CBE |
| HP | 20 |
| Refrigerant | R22 R407C |
| Power Source | 380-400V/3 50 Hz 460V/3 60Hz |
| Phase | 3 |
| Color | Blue |
| TYPE | PERFORMER SCROLL COMPRESSOR |
| MOQ | 1 |
| SY | HP | Nominal cooling capacity | Power input (kW) | COP (W/W) | E.E.R. (Btu/h/W) | Swept volume (cu.in/rev) | Displacement (cu.ft/h) | Oil charge (oz) | Net weight (lbs) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 50 Hz data | |||||||||
| SY240 | 20 | 61200 W / 208700 Btu/h | 18.20 | 3.36 | 11.5 | 21.22 | 2137 | 271.70 | 331 |
| SY300 | 25 | 78200 W / 267000 Btu/h | 22.83 | 3.43 | 11.7 | 26.70 | 2687 | 271.70 | 346 |
| SY380 | 30 | 94500 W / 322700 Btu/h | 27.4 | 3.46 | 11.8 | 32.42 | 3263 | 285.28 | 348 |
| 60 Hz data | |||||||||
| SY185 | 15 | 54300 W / 185400 Btu/h | 16.22 | 3.35 | 11.4 | 15.25 | 1825 | 210.57 | 220 |
| SY240 | 20 | 74100 W / 252700 Btu/h | 22.10 | 3.35 | 11.4 | 21.22 | 2578 | 271.70 | 331 |
| SY300 | 25 | 94500 W / 322500 Btu/h | 27.50 | 3.43 | 11.7 | 26.70 | 3245 | 271.70 | 346 |
| Refrigerant | R22 |
| Frequency | 50 Hz |
| Standard rating conditions | Standard conditions |
| Evaporating temperature | 45°F |
| Condensing temperature | 130°F |
| Sub-cooling | 15°F |
| Superheat | 20°F |
Shenzhen Ruifujie Technology Co., Ltd. has a history of more than 20 years. It is a large-scale modern enterprise specializing in R&D, production and sales of refrigeration products. The company has great advantages in the trading of compressors and refrigeration accessories, and has close cooperation with major compressor manufacturers around the world.
The company develops and produces scroll, piston and screw compressors that are exported worldwide. We have strong technical strength and experience in cold storage, freezing, quick freezing, and flake ice machine, block ice machine production and sales. In recent years, the company has rapidly developed overseas markets under the Belt and Road initiative, building numerous engineering projects with modern significance.
The company has achieved breakthrough development in after-sales service, design, installation, maintenance and technical consulting, establishing long-term close cooperation with many countries worldwide. Based on the tenet of "Devotion, Integrity, Innovation, Dedication", we continue to provide highest quality products for new and old customers.
|
| Brand Name: | Performer |
| Model Number: | SY240A4CBE(SY240A4CBI) |
| MOQ: | 1pcs |
| Price: | discussed |
| Packaging Details: | Wooden case |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Brand | Performer |
| Model | SY240A4CBE |
| HP | 20 |
| Refrigerant | R22 R407C |
| Power Source | 380-400V/3 50 Hz 460V/3 60Hz |
| Phase | 3 |
| Color | Blue |
| TYPE | PERFORMER SCROLL COMPRESSOR |
| MOQ | 1 |
| SY | HP | Nominal cooling capacity | Power input (kW) | COP (W/W) | E.E.R. (Btu/h/W) | Swept volume (cu.in/rev) | Displacement (cu.ft/h) | Oil charge (oz) | Net weight (lbs) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 50 Hz data | |||||||||
| SY240 | 20 | 61200 W / 208700 Btu/h | 18.20 | 3.36 | 11.5 | 21.22 | 2137 | 271.70 | 331 |
| SY300 | 25 | 78200 W / 267000 Btu/h | 22.83 | 3.43 | 11.7 | 26.70 | 2687 | 271.70 | 346 |
| SY380 | 30 | 94500 W / 322700 Btu/h | 27.4 | 3.46 | 11.8 | 32.42 | 3263 | 285.28 | 348 |
| 60 Hz data | |||||||||
| SY185 | 15 | 54300 W / 185400 Btu/h | 16.22 | 3.35 | 11.4 | 15.25 | 1825 | 210.57 | 220 |
| SY240 | 20 | 74100 W / 252700 Btu/h | 22.10 | 3.35 | 11.4 | 21.22 | 2578 | 271.70 | 331 |
| SY300 | 25 | 94500 W / 322500 Btu/h | 27.50 | 3.43 | 11.7 | 26.70 | 3245 | 271.70 | 346 |
| Refrigerant | R22 |
| Frequency | 50 Hz |
| Standard rating conditions | Standard conditions |
| Evaporating temperature | 45°F |
| Condensing temperature | 130°F |
| Sub-cooling | 15°F |
| Superheat | 20°F |
Shenzhen Ruifujie Technology Co., Ltd. has a history of more than 20 years. It is a large-scale modern enterprise specializing in R&D, production and sales of refrigeration products. The company has great advantages in the trading of compressors and refrigeration accessories, and has close cooperation with major compressor manufacturers around the world.
The company develops and produces scroll, piston and screw compressors that are exported worldwide. We have strong technical strength and experience in cold storage, freezing, quick freezing, and flake ice machine, block ice machine production and sales. In recent years, the company has rapidly developed overseas markets under the Belt and Road initiative, building numerous engineering projects with modern significance.
The company has achieved breakthrough development in after-sales service, design, installation, maintenance and technical consulting, establishing long-term close cooperation with many countries worldwide. Based on the tenet of "Devotion, Integrity, Innovation, Dedication", we continue to provide highest quality products for new and old customers.