Model Number: MT125HU4DVE MT125-4VI
MOQ: 1pcs
Price: community
Delivery Time: 5-8days after your payment
Payment Terms: T/T,Western Union
Detail Information
Place of Origin:
France/china
Certification:
CE
Brand:
Maneurop
Refrigerant:
R22
Colour:
Blue
Power Supply [V/Ph/Hz:
400/3/50 460/3/60
Cylinder:
4
Oil Charge [L:
3.9 L
Phase:
3
High Side TS Max:
150 °C
High Side TS Min:
-35 °C
Net Weight:
67
Packaging Details:
wooden case
Supply Ability:
1000pcs per week
Highlight:
scroll compressor refrigeration
refrigeration compressors
Product Description
R22 3hp 50hz Maneurop Air conditioning MT125-4VI Compressors with new unit
1, Product Description:
Maneurop Reciprocating Compressors
Model NO : MT125HU4DVE
Brand technique:Reciprocating compressor
Motor protection:Internal overload protector
Power connections:Spade
Frequency [Hz]:50/60
Type:MT
Colour:Blue
Trademark:Maneurop()
Origin: China/France
Net weight:67kg
Oil charge [L]: 3.9 L
Connection type:Rotolock
Factory LP [bar]:25 bar
Compressor power supply [V/Ph/Hz]:400/3/50 460/3/60
Discharge connection height [mm]:125 mm
Glass mounting:Threaded
High Side TS Min:-35 °C
Refrigerant charge [kg] [Max]:10 kg
Swept volume [cm3]:215.44 cm3
2.product feature and application:
R22 3hp 50hz Maneurop Air conditioning MT125-4VI Compressors with new unit 0
R22 3hp 50hz Maneurop Air conditioning MT125-4VI Compressors with new unit 1
 3.Product details
Nominal cooling capacity 60 kBTU/h 124.57 KBtu/h
Nominal cooling capacity at 50Hz 27.8 kW
Nominal cooling capacity at 60Hz 36.5 kW
Certification CE
Configuration code Single
Segment usage Air conditioning
Refrigeration MT
6,Purchase instructions
1. rember add oil before you use it if you bought from our factory transport by air
1. Every pcs of model will Rigorous testing before deliever to our clients
2. Be care of the wooden case before you open it ,The foundation is fixed with screws
7. Our main lines
1. compressors
2. performer compressors: SM, SZ, SH SERIES
3. compressors: VR, ZR, ZB, ZH SERIES
4.Maneurop piston compressors:MT, MTZ NTZ, MPZ SERIES
Also. original valves, controls and selected parts:
1. TE, TDE, TGE, PHT SERIES TERMOSTATIC EXPANSION VALVES
2· ETS SERIES EXPANSION VAVLES
3· EVR SERIES ECPANSION VAVLES AND
4· KP1,KP5,KP15 SERIES PRESSURE CONTROL
    5· DCL DML LIQUID LINE FILTER DRIER
Good price online
Products Details
Created with Pixso. Home Created with Pixso. Products Created with Pixso.
Piston Compressor
Created with Pixso. R22 3hp 50hz Maneurop Air conditioning MT125-4VI Compressors with new unit
Brand Name: Maneurop
MOQ: 1pcs
Price: community
Packaging Details: wooden case
Detail Information
Place of Origin:
France/china
Brand Name:
Maneurop
Certification:
CE
Model Number:
MT125HU4DVE MT125-4VI
Brand:
Refrigerant:
R22
Colour:
Blue
Power Supply [V/Ph/Hz:
400/3/50 460/3/60
Cylinder:
4
Oil Charge [L:
3.9 L
Phase:
3
High Side TS Max:
150 °C
High Side TS Min:
-35 °C
Net Weight:
67
Minimum Order Quantity:
1pcs
Price:
community
Packaging Details:
wooden case
Delivery Time:
5-8days after your payment
Payment Terms:
T/T,Western Union
Supply Ability:
1000pcs per week
Highlight:
refrigeration compressors
Product Description
1, Product Description:
Model NO : MT125HU4DVE
Power connections:Spade
Frequency [Hz]:50/60
Type:MT
Colour:Blue
Trademark:Maneurop()
Origin: China/France
Net weight:67kg
Oil charge [L]: 3.9 L
Connection type:Rotolock
Factory LP [bar]:25 bar
Glass mounting:Threaded
High Side TS Min:-35 °C
Swept volume [cm3]:215.44 cm3
 3.Product details