| Brand Name: | HANBELL |
| Model Number: | RC-2-510A |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | Discussed |
| Delivery Time: | 5-8 Days |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Refrigerant | R134A |
| Lubricant Charge | 5.3 Gallons |
| Lubricant | HBR-B04 |
| LRC | 845A |
| MAX Work Pressure | 2.8MPa |
| Rated Speed | 3550RPM |
| Locked Rotor Current | 270A |
| Voltage | 440V/220V-50/60Hz |
| Type | Screw Compressor |
|---|---|
| Model | RC-2-510A |
| Displacement | 611 m3/h |
| Power | 87.75 KW |
| Nominal HP | 117HP at 60Hz |
| Net Weight | 760 KG |
| Packing | Plywood Case |
| MOQ | 1pcs |
Shenzhen Ruifujie Technology Co., Ltd. specializes in producing and exporting compressors, condensing units, ice block machines, spare parts, air-coolers, cold rooms, etc. for more than 20 years.
The brands we supply include , Danfoss, Bitzer, Carrier, Tecumseh, Hanbell, Hitachi, Daikin, GMCC, and LG.
We have achieved breakthrough development in after-sales service, design, installation, maintenance and technical consulting, and have established long-term cooperation with many countries worldwide.
Based on the tenet of "Devotion, Integrity, Innovation, Dedication", we continue to provide highest quality products for our customers.
| Brand Name: | HANBELL |
| Model Number: | RC-2-510A |
| MOQ: | 1PC |
| Price: | Discussed |
| Packaging Details: | Plywood Case |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Refrigerant | R134A |
| Lubricant Charge | 5.3 Gallons |
| Lubricant | HBR-B04 |
| LRC | 845A |
| MAX Work Pressure | 2.8MPa |
| Rated Speed | 3550RPM |
| Locked Rotor Current | 270A |
| Voltage | 440V/220V-50/60Hz |
| Type | Screw Compressor |
|---|---|
| Model | RC-2-510A |
| Displacement | 611 m3/h |
| Power | 87.75 KW |
| Nominal HP | 117HP at 60Hz |
| Net Weight | 760 KG |
| Packing | Plywood Case |
| MOQ | 1pcs |
Shenzhen Ruifujie Technology Co., Ltd. specializes in producing and exporting compressors, condensing units, ice block machines, spare parts, air-coolers, cold rooms, etc. for more than 20 years.
The brands we supply include , Danfoss, Bitzer, Carrier, Tecumseh, Hanbell, Hitachi, Daikin, GMCC, and LG.
We have achieved breakthrough development in after-sales service, design, installation, maintenance and technical consulting, and have established long-term cooperation with many countries worldwide.
Based on the tenet of "Devotion, Integrity, Innovation, Dedication", we continue to provide highest quality products for our customers.