| Brand Name: | Ruifujie |
| Model Number: | DL-4.3/20 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | Discussed |
| Delivery Time: | 1 Month |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Parameter Category | Specification |
|---|---|
| Model | DL-27.6/125 |
| Nominal Cooling Capacity | 27.6 kW (27,600 W) |
| Nominal Applicable Cold Room Area | 125 ㎡ |
| Tube Volume | 17.3 L |
| Refrigerant Inlet/Outlet Tube Diameter | φ25 / φ40 mm |
| Fan Configuration | 3 units |
| Fan Diameter | 500 mm |
| Fan Voltage | 380 V |
| Total Fan Power | 1,242 W (3 × 414 W) |
| Air Volume | 18,000 m³/H |
| Air Throw Range | 15 m |
| Electric Fin Defrost Power | 6,000 W |
| Electric Drain Pan Defrost Power | 2,000 W |
| Supply Ability | 1000000 pieces/year, MOQ is usually one piece |
|---|---|
| Shipping Time | Sample order in stock within 3 days, Bulk order generally 10-15 working days after receiving deposit |
| Shipping Method | Support by sea, by air, by express (DHL, FedEx, UPS...) |
| Payment Terms | TT/Western Union 30% Advance Payment, 70% Final Payment |
| Shipping Port | Ningbo Port, Shanghai Port, Shenzhen Port |
| Brand Name: | Ruifujie |
| Model Number: | DL-4.3/20 |
| MOQ: | 1 |
| Price: | Discussed |
| Packaging Details: | WOODEN CASE |
| Payment Terms: | T/T,Western Union |
| Parameter Category | Specification |
|---|---|
| Model | DL-27.6/125 |
| Nominal Cooling Capacity | 27.6 kW (27,600 W) |
| Nominal Applicable Cold Room Area | 125 ㎡ |
| Tube Volume | 17.3 L |
| Refrigerant Inlet/Outlet Tube Diameter | φ25 / φ40 mm |
| Fan Configuration | 3 units |
| Fan Diameter | 500 mm |
| Fan Voltage | 380 V |
| Total Fan Power | 1,242 W (3 × 414 W) |
| Air Volume | 18,000 m³/H |
| Air Throw Range | 15 m |
| Electric Fin Defrost Power | 6,000 W |
| Electric Drain Pan Defrost Power | 2,000 W |
| Supply Ability | 1000000 pieces/year, MOQ is usually one piece |
|---|---|
| Shipping Time | Sample order in stock within 3 days, Bulk order generally 10-15 working days after receiving deposit |
| Shipping Method | Support by sea, by air, by express (DHL, FedEx, UPS...) |
| Payment Terms | TT/Western Union 30% Advance Payment, 70% Final Payment |
| Shipping Port | Ningbo Port, Shanghai Port, Shenzhen Port |